Головна » 2018 » Жовтень » 18 » Європейський день протидії торгівлею людьми
21:45
Європейський день протидії торгівлею людьми

Сьогодні, 18 жовтня, європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Україна,  оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.
    Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.
    Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація людини в будь-який спосіб – примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.
    Практичним психологом школи Піщуліною Д.В. були проведені просвітницькі заходи: «година психолога» для учнів 9-го класу «Як протистояти тиску/як сказати «Ні!» та семінар-практикум для учнів 10-го класу «Скажи «Ні» сучасному рабству». Діти проаналізували 4 головних критерія, які характерні для торгівлі людьми, прийняли участь у соціальному експерименті на визначення першого враження торгівця людьми та зібрали у «валізу» головні документи для навчання та праці за кордоном.
    Також соціально-психологічною службою школи був оформлений інформаційний стенд присвячений Європейському дню протидії торгівлі людьми.


 

Переглядів: 12 | Додав: Діна | Теги: європейський день протидії торгівле, Славутицька ЗОШ №4 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: