Найпопулярніші вузи України серед абітурієнтів

Міністерство освіти опублікувало підсумковий перелік вищих навчальних закладів з найбільшою кількістю поданих заяв від абітурієнтів у 2013 році.

Лідером рейтингу став Київський національний університет імені Тараса Шевченка з результатом у 51 898 заяв від потенційних вступників. На другому місці прогнозовано опинився «Київський політехнічний інститут» (46750 заяв).

Традиційно у п’ятірці лідерів два львівські навчальні заклади – ЛНУ ім. Франка та «Львівська політехніка». Замикає п’ятірку Національний авіаційний університет, що знаходиться у Києві.

Загалом у першій десятці чотири навчальні заклади з регіонів України, це вже згадані львівські виші, а також Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна і Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.

 

ТОП-20 ВНЗ України за кількістю поданих заяв від абітурієнтів:

Вищий навчальний заклад

Кількість заяв

1

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

51898

2

НТУ України «Київський політехнічний інститут»

46750

3

Львівський національний університет імені Івана Франка

46212

4

Національний університет "Львівська політехніка"

44036

5

Національний авіаційний університет

43751

6

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

36598

7

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

32597

8

Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна

32002

9

Київський національний торговельно-економічний університет

26166

10

Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана

25636

11

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

24378

12

НТУ "Харківський політехнічний інститут"

23959

13

Донецький національний університет

23113

14

Одеський національний політехнічний університет

21777

15

Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника

20628

16

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

20197

17

Національний університет біоресурсів і природокористування України

19974

18

Національний гірничий університет

18444

19

Національний університет харчових технологій

18419

20

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

 

 

                                                          Поради абітурієнтам для успішного проведення ЗНО

Зовнішній вигляд і поведінка

  1. Якому б стилю Ви не віддавали перевагу, на ЗНО краще прийдіть у строгому костюмі з піджаком («ЗНО для мене – завжди свято, професоре!») і зберігайте серйозність. Зовсім не обов’язково своїм зовнішнім виглядом дати зрозуміти, що Ви є пристрасним прихильником певного музичного напрямку, прибічником яких-небудь екзотичних переконань тощо.

  2. Є така чудова фраза: «Потрібно - і полюбив!». Потрібно писати захоплені відгуки про твори Гоголя – будь ласка! Потрібно описати ще когось як негативного персонажа – пишете те, про що Вас просять. А перед тестуванням потрібно закохатися в той предмет, який здаєш. Тож словесно змалюйте інтерес та захоплення від предмету і повірте у це.

  3. У пункт ЗНО прийти без запізнення, а краще за 15-20 хвилин до початку тестування.

  4. При собі тримайте перепустку, паспорт і декілька (запасних) ручок.

  5. Якщо на вулиці холодно, то вдягніться тепло, адже Ви сидітимете на тестуванні не одну годину.

  6. Зберігайте спокій та впевненість.

  7. Не вживайте в день тестування заспокійливих засобів! Вони можуть загальмувати здатність мислити, зробити Вас сонливим і байдужим до того, що відбувається.

Якщо раптом «усе забули»

Погляньте на питання та помiркуйте, які асоціації воно викликає. Може, щось схоже Ви вчили по іншому предмету? Адже інформацію Ви дізнаєтеся не лише на уроці, а й по телебаченню, радіо, через Інтернет, у розмовах, у відповідях інших учнів, знаходите не лише в науковій, а і в художній літературі (наприклад, у тій, що стосується гуманітарних предметів). Невже за попередні (принаймні) 16 років Ви абсолютно нічого не дізналися, не читали, не чули? Головне – не панікуйте та зосередьтеся.

Як пройти ЗНО

  1. Пам’ятайте, хвилювання перед іспитом - це цілком нормальне і природне явище.

  2. Якщо хвилювання Вам заважає, спробуйте оволодіти собою: вийти з будинку раніше, пройтися пішки, зробити декілька глибоких видихів і вдихів (відрегулювати дихання) і таким чином збагатити мозок киснем.

  3. Під час тестування уважно слухайте інформацію, яку Вам повідомлять інструктори.

  4. Намагайтеся зосередитися на тестових завданнях, відключитися і не звертати жодної уваги на те, що відбуватиметься навколо Вас.

  5. Якщо щось Вам незрозуміло, не соромтеся задати запитання інструкторам.

  6. Працюйте швидко, але без поспіху. Двічі перечитуйте питання , щоб зрозуміти його правильно.

  7. Не турбуйтеся з приводу завдань, які не вдалося вирішити, тому що ті, які Вас чекають попереду, обов'язково принесуть Вам бажані бали.

  8. Не зупиняйтесь надовго з тим завданням, яке не вдається вирішити відразу. Заплануйте пройти спочатку по легких завданнях, а потім, приступити до тих, які з першого разу здалися складними або незрозумілими.

  9. Користуйтеся методом виключення (виключайте заздалегідь неправильні відповіді). Не забувайте: іноді є сенс довіряти своїй інтуїції.

  10. Щоб успішно справитися з тестуванням, потрібно працювати, звіряючись з часом, що залишився, і з кількістю невирішених завдань.

  11. Намагайтесь залишити хоч би трохи часу для перевірки своєї роботи: для того, щоб встигнути виправити явні помилки, описки, які зробили від хвилювання або поспіху.

  12. Пам’ятайте, що напередодні іспиту не слід перенавантажувати себе. Навпаки, потрібно добре виспатися, встати бадьорим, з гарним настроєм, адже Вам необхідно використати всі свої можливості, здібності й уміння.

                                                                                           ЯК БЕЗ ПРОБЛЕМ ЗДАТИ ЕКЗАМЕНИ В ШКОЛІ

Всім відомо скільки втрачається  сил і нервової енергії під час здачі екзаменів. Існує багато порад, як полегшити це випробування. Отже, перед екзаменом просто необхідно:

Поміняти відношення до вчителя, який приймає екзамен. Потрібно пам’ятати, що вчитель вам не ворог – він просто намагається якнайкраще виконати свою роботу. Він неодмінно це відчує і будьте певні, віддячить за це покращеним балом.

 І, нарешті, не бійтеся екзаменів. Згадайте хоча б один випадок, коли за погану оцінку учня негайно розстріляли. Повірте, що через пару днів ви будете тільки посміхатися над своїми страхами і переживаннями. Отже, ні пуха, ні пера!

1. Скористайтеся різними повір’ями: покладіть п’ятак під п’ятку, поспіть на підручнику, відкрийте кватирки в кабінеті, …  Хоча це не допоможе, ви все ж будете більш впевнені в собі. Крім того – підтримаєте цікаву традицію.

2. Перед екзаменом з’їжте якомога більше солодощів, але не переїдайте, щоб на екзамені не тоншило. Ляжте спати хоча б до 11 години. Встаньте зранку і трішки почитайте на свіжу голову ще не повторений матеріал. Це допомагає налаштуватися на предмет і пригадати якісь наукові терміни.

3. Обов’язково потрібно писати шпаргалки! Це я вам кажу як педагог. Але пишіть їх лише після хоча б поверхового повторення матеріалу. Беріть їх з собою на екзамен. Але ніколи не заносьте їх до кабінету, де будете здавати екзамен. Справа в тім, що пишучи шпаргалки ви ще раз повторюєте головне в матеріалі, а взявши їх з собою ви будете надіятися на них, замість того, щоб пригадати матеріал самостійно. Повірте моєму досвіду – ніхто і ніколи не списував так, щоб цього не бачив вчитель, тим більше, якщо він поставить собі за мету спіймати вас на гарячому.

4. На екзамені ви повинні випромінювати доброту, світитися усмішкою, намагатися бути трішки дотепним, щоб викликати до себе відповідну реакцію. Хіба підніметься рука в педагога, щоб поставити вам погану оцінку, якщо перед цим він щиро сміявся разом з вами?

5. Потрібно на деякий час забути про прогулянки, дискотеки, бар та інші переваги молодості. Сконцентруйтеся на більш важливому для вас на даний час.

6. Обов’язково змінити своє відношення до предмета. Спробуйте до нього проявити непідробний інтерес. Якщо це вам насправді вдасться, то ви будете здивовані, чого це раніше він вам здавався таким важким. Це не стосується лише тих, хто від природи не може навчатися. Але ви ж не такий?